החזקת ילדים 

 

בצל הסכסוך המשפחתי כאשר לבני הזוג ילדים משותפים הרי שיש להסדיר נושאים כמו החזקת ילדים ותשלום מזונות לאישה ולילדים. בטרם הגירושין פסיקת המשמורת תקבע בביתו של מי מבני הזוג יגור הילד על פי חוק. אם בעבר היה נהוג כי המשמורת ניתנת רק לאחד מבני הזוג ונקבעים סדרי ראיה/שהייה עם ההורה האחר, הרי שהיום נהוג להסכים או להחליט על משמורת משותפת המאפשרת לשני בני הזוג לשמש כמשמורנים. יש לזכור כי המשמורת קובעת היכן יתגורר הילד ומי יהיה המגדל והמטפל הקבוע שלו, בעוד הזכות להיות אפוטרופוס נשארת אצל שני ההורים ללא קשר למשמורת. האפוטרופסות קובעת את הזכויות והחובות של שני ההורים לדאוג לחינוך, מגורים ובריאות ילדיהם.

חובה זו הינה שוויונית ויש להדגיש ולהגן על זכותו של ההורה לקשר עם ילדיו, שהינם זכות או גם חובה כפי טובת הילד.

 

החזקת ילדים בהליך גירושין

 

במרבית המקרים רק האבות מחויבים בתשלום מזונות, אם כי לפי פסיקת בית המשפט העליון יש לפסוק את דמי המזונות על פי המכלול המשפחתי הכללי, תוך התחשבות בהכנסות שני ההורים, במקרים בהם האב נבחר להיות זה המקבל משמורת על הילדים והכנסתו נמוכה מהכנסת גרושתו – יתכן כי האב יקבל תשלומי מזונות מגרושתו. במידה ויוסכם על משמורת משותפת הרי ששני בני הזוג מסכימים לשאת בהוצאות גידול הילדים באופן שווה.
משרד עו"ד אברהם הופרט מתמחה בטיפול במקרים מסוג זה כמו גם בנושאים הבאים:

  • הסכמי ממון / טרום נישואין

  • הסכמים הנוגעים לידועים בציבור

  • תשלום מזונות לאישה ולילדים

  • מניעת אלימות במשפחה

  • צווי מניעה

  • התנגדות לקיום צווי ירושה

  • עריכת צוואה.

  • גישור

  • פעולות נוטריון - אימות חתימות ומסמכים.

 

עו"ד אברהם הופרט – מענה משפטי מקיף  

 

משרד עו"ד אברהם הופרט הינו אחד מהמשרדים המובילים במרכז בתחום דיני משפחה. במידה ונקלעתם לסכסוך משפחתי בין אם הסכסוך הוא בין בני הזוג ובין רחב יותר - בתחום הירושה. , ויכוח על צוואה או שברצונכם להתגרש הסמכות הינה לבית המשפט לענייני משפחה (ויש שלבית הדין הרבני) – פניה מוקדמת למשרדינו תאפשר לנו לעזור לך בצורה היעילה ביותר. משרדינו מאופיין בגישה רעננה ואנרגטית אשר מביאה את התיקים להצלחה מרובה. ליווי אישי ומסור לצד אמונה נחרצת בצדקת הלקוח ונאמנות לו, מבטיחים כי תקבל מענה משפטי מקיף ואחראי ברמה הגבוהה ביותר.

© 2018 כל הזכויות שמורות לעו"ד אברהם הופרט - עורך דין משפחה

 

רוצה לשאול שאלה?
מלא את הטופס ונחזור בהקדם
 

משרד עו"ד אברהם הופרט
טלפון: 03-6138181
פקס: 03-6134554
טלפון נייד: 050-5230725

מצדה 7 בני ברק, מגדל בסר 4
דואר אלקטרוני: avi_law@netvision.net.il